حمل و نقل هوایی

حمل و نقل هوایی
حمل و نقل هوایی زرین ترابر

فهرست مطالب

حمل و نقل هوایی

انتقال و جابه جایی هرگونه بار از طریق هواپیما را حمل و نقل هوایی میگویند حمل  و نقل هوایی سریع ترین روش حمل بار در دنیا محسوب می شود. از این رو اگر سرعت جا به جایی کالا برای شما مهم است،صرف نظر از هزینه بالا پیشنهاد می کنیم روش ترانزیت بار از طریق خطوط هوایی  را انتخاب کنید. در حمل و نقل هوایی ارسال بار، با استفاده از مسیرهای هوایی در داخل یا خارج از مرزهای یک کشور انجام می‌گیرد.  باید در نظر بگیریم که ساختار هواپیمای باربری نسبت به هواپیمای مسافربری بسیار متفاوت است این هواپیماها درب‌های بزرگ‌تر و تعداد چرخ بیشتری به نسبت به هواپیماهای مسافربری دارد.

حمل‌ونقل هوایی، هنگامی که دو کشور مرز زمینی  و دریایی با یکدیگر نداشته باشند صورت میگیرد. امروزه به منظور حفظ محیط زیست برای حمل بار و انتقال مسافر از هواپیماهای جدیدتر مثل هیبریدی و هواپیماهایی که با انرژی خورشیدی یا الکتریکی کار می کنند استفاده می شود. دارا بودن فرودگاه از ابتدایی ترین موارد مورد نیاز باربری هوایی است. شرکت زرین ترابر آسیا با سابقه ای چشمگیر و طولانی در صنعت حمل و نقل دارای مشاوران حرفه ای در حمل و نقل هوایی می باشد . برای گرفتن اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

انواع حمل و نقل هوایی

حمل‌ونقل هوایی بار با‌توجه‌به نوع، حجم، وزن و ارزش کالا و هم‌چنین مبدا و مقصد در مدل‌های مختلفی انجام می‌شود. روش های حمل و نقل هوایی متفاوت هستند و همکاران ما بر اساس فاکتورهایی نظیر نوع بار، حجم، وزن و ارزش محموله بین انواع روش ارسال بار هوایی مناسب‌ترین روش را برای شما انتخاب خواهند کرد.  ترانزیت هوایی به دو شیوه چارتر و بازرگانی صورت میگیرد که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم..

چارتر

پرواز چارتر هم برای جابه‌جایی بار و هم برای حمل و نقل مسافران عادی صورت می‌گیرد و در این موضوع محدودیت خاصی ندارد. هنگامی که تمام صندلی های یک هواپیما در اختیار یک شرکت هواپیمایی قرار میگیرد به آن پرواز چارتر میگویند. این پرواز غالبا برای مسیر های پرتردد کاربرد دارد تا امکان رزو بیلت در هر زمان مسیر باشد. در این روش از حمل و نقل  کوتاه ترین مسیر ها را انتخاب میکند تا در ترافیک هوایی قرار نگیرید.

پرواز بازرگان

این نوع پرواز تنها برای حمل کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. فریت و کارگو دو روشی است که برای حمل کالا در پرواز بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  روش کارگو از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است. که در ادامه تفاوت این دو را شرح خواهیم داد.

فریت

این روش برای جابجایی کالای مسافران مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال مسافرانی که قصد دارن به سفرهای طولانی مدت بروند و بار زیادی به همراه دارند و یا کسانی که قصد جابجایی وسایل منزل خود به کشور دیگری را دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

کارگو

تاجران و بازرگانان، بیشتر از روش کارگو برای جابجایی بارهای خود استفاده می‌کنند. از مزیت‌های این روش حمل می‌توان به صرفه اقتصادی بالای آن اشاره کرد. اما متاسفانه همه نوع کالاها را نمی توان با این شیوه ترانزیت کرد.

انواع هواپیمای باربری

هواپیمای مسافربری PAX

هواپیمای PAX بیشتر کاربرد تجاری داردو شرکت های حمل و نقل نه تنها بار بلکه مسافر را نیز در این هوا پیما جا به جا می کنند. در حمل و نقل هوایی با استفاده از هواپیمای pax قسمت حمل بار اولویت بندی شده است. این اولویت بندی به این شکل است که اولویت با بسته های پستی دیپلماتیک است و اول ان ها بارگیری می شوند، پس از آن چمدان های مسافران ، محموله های پیک و در انتهای بارهایی که عمومی هستند بارگیری می شوند. یکی از معایب این هواپیماها این است که ممکن است شما باری رارزرو کنید ولی به دلیل ترتیب رعایت اولویت بندی ظرفیت پرواز پرشود.

هواپیمای باربری CAO

هواپیمای باربری CAO فقط مربوط به حمل بار است و جا به جایی مسافر در ان انجام نمیگیرد. برای حمل و ارسال بار هوایی از طریق هواپیمای باربری هرگون هباری قابل حمل می باشد اما باید دقت کنید که هزینه های ارسال بار از این طریق به مراتب قابل ملاحظه و گکران تر است

برخی از هواپیماهای مسافربری علاوه بر مسافر بار هم حمل میکنند دلیل این کار سود زیاد حاصل از حمل بار هوایی است به طور مثال هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ می تواند تا ۲۱۰۰۰ کیلوگرم بار را مازاد بر بار تمام ۴۴۲ مسافر خود حمل کند. این شیوه یکی از راه های کسب درامد و سود بیشتر برای ایرلاین ها می باشد.

کالاهای قابل حمل در حمل و نقل هوایی

کالا های زیادی با بسته بندی متفاوت در ترانزیت هوایی جا به جا می شود اما بهتر است قبل از اینکه اقدام به کاری بکنید با مشاوران شرکت حمل و نقل بین المللی زرین ترابر تماس بگیرید و از آن ها در این زمینه مشورت بگیرید . برخی از کشور ها دارای قوانین خاص خود می باشند و امکان ارسال هر نوع باری به آن ها مقدور نمی باشد

در زیر جند نمونه از موارد قابل ارسال از طریق حمل و نقل هوایی را برای شما ذکر کرده ایم

کالای فوری که باید سریع به مقصد برسد

بارهایی با حجم بالا

قطعات  یدکی وسایل نقلیه زمینی

قطعلپات یدکی صنعت هوافضا

غذاهای فاسد شدنی

نمونه برای نمایشگاه ها و رویدادهای مهم

گیاهان

محصولات دارویی نظیر دارو و و اکسن و …

محصولات گران قیمت

حیوانات زنده

آثار هنری

حمل و نقل بین المللی زرین ترابر آماده است تا به تمامی سوال های شما در ارتباط با حمل و نقل هوایی جواب بدهد.